Technik urządzeń sanitarnych

Uczniowie w trakcie nauki zdobywają wiedzę z zakresu:

• organizowania i wykonywania robót przygotowawczych związanych z budową sieci komunalnych oraz montażem instalacji sanitarnych;
  • organizowania i wykonywania robót związanych z budową sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych oraz sieci i węzłów ciepłowniczych;
  • organizowania i wykonywania montażu instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;
  • organizowania i wykonywania robót związanych z konserwacją, naprawą i modernizacją sieci komunalnych oraz instalacji sanitarnych;
  • organizowania robót związanych z eksploatacją sieci komunalnych oraz instalacji sanitarnych.

Absolwent po ukończeniu kierunku może podjąć pracę w:

- firmach budowlanych, instalatorskich,

- przedsiębiorstwach wodno-kanalizacyjnych,

- energetyki cieplnej,

- zakładach gazowniczych

W trakcje nauki naszym technikum zdobędziesz trzy kwalifikacje, które znacząco pomogą Ci na ciągle rozwijającym się rynku pracy:

K1 -  Wykonywanie robót związanych z budową i remontem sieci komunalnych (B.8.)

K2 -  Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych (B.9.)

K3 -  Organizacja robót związanych z budową i eksploatacją sieci komunalnych oraz instalacji sanitarnych (B.27.)