Biblioteka Zespołu Szkół Rolniczych zorganizowała kolejną akcję związaną z Kalendarzem Świąt Nietypowych. Już dwie akcje z tej serii za nami: Dzień Uśmiechu oraz Dzień Pluszowego Misia, które stały się okazją do czytania bajek dzieciom ze szkoły podstawowej przez naszych uczniów.
Podczas happeningu, w dniu 18 stycznia, zostali uhonorowani zwycięzcy plebiscytu na tytuł „Fajnego”. Uczniowie ZSR przez ponad tydzień mogli wrzucać do urny głosy ze swoimi kandydatami, zarówno spośród uczniów, jak i nauczycieli, czy  pracowników szkoły.
Po podliczeniu głosów ,przez asystentów biblioteki z klasy II TŻ, wyłoniono najfajniejszych spośród „Fajnych”. Tytuł ten uzyskali: Klaudia Wesołek z klasy III SOR, Adam Żurawik z klasy I TMR oraz pani Arleta Pawlak- Jakubowska. Wybrańcy zostali nagrodzeni koszulkami z napisem „Jestem Fajny”, które, mamy nadzieję, będą stałym elementem ich garderoby :).
Akcja poprzedza kolejny etap działań proczytelniczych, następny plebiscyt. Tym razem będziemy głosować na najlepszą książkę, która otrzyma tytuł „Fajnej”. Zwycięskie pozycje książkowe znajdą się  bibliotece oraz staną się bohaterkami drugiej  już audycji naszego szkolnego radia z cyklu „Książki nie gryzą”.

Ziemio, ziemiątko,
Nocą nad łóżkiem
Świecisz i krążysz
 Różowym jabłuszkiem.
Sny wyogromniały,
Ziemio, ziemeczko,
 Dróżki gwiaździste
Po gałązkach błyskały
 Mlekiem wieczystem.
Trzaskały świeczki,
 Świerkowe świerszcze,
Anioł zaniemówił najpiękniejsze wiersze

Ten wiersz Juliana Tuwima  oraz inne wiersze polskich poetów wprowadziły w świąteczny nastrój wszystkich miłośników poezji zebranych 20 grudnia w bibliotece ZSR w Kaczkach.
Piękno słowa poetyckiego dodało  przedświątecznej atmosferze szczególnej magii. Głośnemu czytaniu wierszy o tematyce świątecznej towarzyszyło również wspólne słuchanie a nawet śpiewanie kolęd, a zebrani uczniowie mogli poczuć niezwykły zapach świąt wszystkimi zmysłami, ozdabiając przy wspólnym stole świąteczne dekoracje z pomarańczy i aromatycznych goździków.
Z tej okazji nauczycielki bibliotekarki przygotowały również małą wystawę, pod hasłem „Boże Narodzenie w sztuce”.

Już kolejny raz w naszej szkole odbył się happening czytelniczy pod hasłem „Lubimy czytać!”, któremu patronuje szkolna biblioteka. Był  on okazją do zaprezentowania sylwetek i twórczości corocznych zwycięzców prestiżowych nagród literackich: Nagrody Nobla oraz Nagrody Nike.
Prezentacja multimedialna stała się też tłem do wyróżnienia i nagrodzenia uczennic naszej szkoły, które zwyciężyły w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę na najciekawszy plakat lub film promujący czytelnictwo.
Gratulujemy I MIEJSCA Krzysztofie Pawlak- uczennicy klasy II SOR oraz Sandrze Zielińskiej- uczennicy klasy I TOR.
Biblioteka zaprasza do lektury dostępnych pozycji książkowych tegorocznego Noblisty!