Internat

Internat jest integralną częścią szkoły, organizującą życie młodzieży mieszkającej z daleka od domu. W naszej placówce zatrudniona jest 9 osobowa kadra pedagogiczna. Personel pomocniczy to kucharki, sprzątaczki i pracownicy zajmujący się drobnymi naprawami.

W roku szkolnym 2016/17 na 84 miejsca mieszkalne jakimi dysponujemy do internatu przyszło 47 wychowanków z przydziałem do 2 grup wychowawczych:
I gr. - 19 dziewcząt
II gr. - 28 chłopców.
Młodzież zakwaterowana jest po 2 lub 3 osoby. Maksymalny miesięczny koszt pobytu w internacie to  260 zł (przy pełnym miesiącu) z czego 240 zł - to wysokość całodziennego wyżywienia (4 posiłki) oraz tzw. opłata na internat 20 zł. W ostatnich latach we wszystkich pokojach mieszkalnych przeprowadzono kapitalny remont i wymieniono meble. Na zewnątrz budynku ocieplono ściany i dach oraz zmieniono elewacje. W ostatnim czasie wyremontowano łazienkę chłopców i dziewcząt oraz częściowo toalety.

Wychowankowie mają do swojej dyspozycji:

• darmowy internet Wi-Fi
  • 2 świetlice telewizyjne, bilard, piłkarzyki, x-box
  • pokoje nauki,
  • stołówkę.

Do dyspozycji jest także pokój gospodarczy z aneksem kuchennym.

W trakcie wyborów wyłaniana jest Młodzieżowa Rada Internatu. W skład zarządu wchodzą:

- przewodniczący Samorządu Internatu,

- grupowa dziewcząt,
- grupowy chłopców.
Systematycznie prowadzone zajęcia wychowawcze to jedna z form spędzania czasu wolnego. Czas wolny w internacie to okres dnia, który pozostaje do wyłącznej dyspozycji wychowanka - a więc nie jest zajęty nauką własną, czynnościami organizacyjno-porządkowymi; posiłkami.

W ramach rozwijania zainteresowań młodzież uczęszcza na zajęcia sportowe, które odbywają się w szkolnej sali gimnastycznej lub na przylegającym do sali boisku sportowym "Orlik". Młodzież uczy się również pływać korzystając z miejskiego basenu w Turku czy wyjazdów na "termy" w pobliskim Uniejowie.

Było coś dla ciała, a teraz coś dla ducha. Przy czynnym współudziale MRI organizujemy corocznie wiele imprez kulturalnych m.in.:

• ogniska integracyjne, karaoke, dyskoteki,
  • uroczystą wieczerzę wigilijną, dzień chłopca, dzień kobiet.

Co roku bierzemy udział w turniejach burs i  internatów w Turku, które dają naszej młodziezy możliwość wykazania się umiejętnościami sportowymi i intelektualnymi. Ponad to w zeszłym roku przeprowadziliśmy konkurs pod hasłem: ,,Mój pokój w Bożonarodzeniowej szacie". Zorganizowaliśmy cykl zajęć w nauki szybkiego czytania, makijażu oraz masażu relaksacyjnego.

Zapraszamy do nas

KWESTIONARIUSZ - w sprawie przyznania miejsca w internacie w roku szkolnym