Historia zatacza koło …

Historia zatacza koło …

Historia zatacza koło …

Modernizacja stadionu lekkoatletycznego ZSR CKP Kaczki Średnie

Po historycznej inwestycji w dziejach Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich, jaką niewątpliwie było wybudowanie kompleksu nowych warsztatów szkolnych, których budowa i wyposażenie pochłonęły łączną kwotę przekraczającą 6 mln zł, przyszedł czas na kolejne wyzwania inwestycyjne. Budynek nowych warsztatów pozwolił na stworzenie najnowocześniejszego centrum praktycznej edukacji zawodowej w regionie i uruchomienie pierwszego w Polsce – Centrum Kwalifikacji oraz pierwszego w Europie – Centrum Rolnictwa Precyzyjnego.
Modernizacja stadionu lekkoatletycznego to kolejne wyzwanie, które stoi przed władzami Powiatu Tureckiego, to bowiem „lekkoatletyczna kuźnia” z Kaczek Średnich w swej historii zapisała na konto uczniów ZSR ok. 50 medali mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. To na „kaczkowskim mondo” (pieszczotliwa nazwa określająca nawierzchnie bieżni stadionu – używana przez absolwentów ZSR) w przeszłości rosły gwiazdy sportu reprezentujące nasz kraj m.in. na mistrzostwach Europy. To na tym stadionie w 2018 roku Polski Komitet Olimpijski zorganizował – Dzień Olimpijski z udziałem licznej reprezentacji polskich olimpijczyków. To doskonałe miejsce, które w przyszłości dzięki modernizacji nawierzchni tartanowej oraz istniejącej infrastruktury wesprze nie tylko lokalne potrzeby, ale z pewnością stanie się ważnym punktem na lekkoatletycznej mapie Polski.

#tartandlaKaczek

 

Galeria

Skip to content