Inauguracja roku szkolnego

1 września 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła Msza Święta w miejscowym kościele. Dalej uroczystość inauguracyjna odbywała się na placu przy budynku szkolnym. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego nowy dyrektor ZSR Krzysztof Świerk przedstawił się wszystkim zebranym oraz zauważył, iż podobnie jak uczniowie klas pierwszych debiutuje w tej szkole. W kolejnych słowach zwrócił się do uczniów, grona nauczycielskiego, rodziców oraz instytucji samorządowych, stwierdzając, że każda z tych grup ma ogromną rolę do odegrania w funkcjonowaniu szkoły. Wszystkim zebranym życzył wiele wytrwałości, satysfakcji i radości z rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Ryszard Bartosik – Wicestarosta Turecki, dr inż. Andrzej Bolewski – prorektor ds. kontaktów w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu, Krzysztof Przygoński – członek zarządu Powiatu Tureckiego oraz podinspektor Wiesław Raczyk z KPP w Turku. W przemówieniach poszczególnych gości oraz Dyrektora nie zabrakło oprócz życzeń dla całej społeczności szkolnej ZSR CKP – podziękowań dla poprzedniego Dyrektora Sławomira Kosobudzkiego. Ostatnim elementem spotkania było ślubowanie złożone przy sztandarze szkolnym przez przedstawicieli czterech klas pierwszych, po którym wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych, aby rozpocząć rok szkolny.