Debata o bezpieczeństwie

22 września 2015 roku reprezentacja uczniów klas mundurowych wraz z inspektorem Wiesławem Raczykiem wzięła udział w debacie społecznej poświęconej bezpieczeństwu mieszkańców w powiecie tureckim. W spotkaniu, które odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Turku uczestniczył Dariusz Dymek Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski i Komendant Powiatowy Policji w Turku insp. Grzegorz Gibaszek. Lokalne władze samorządowe reprezentował Mariusz Seńko Starosta Powiatu Tureckiego oraz Romuald Antosik Burmistrz Miasta Turku.
Młodzież miała okazję uczestniczyć w dyskusji, której celem było zdiagnozowanie problemów i oczekiwań mieszkańców a także wypracowanie modelu współpracy Policji i samorządów. Uczniowie przekonali się, że można „Decydować wspólnie” o bezpieczeństwie.