Nasz udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym zdobywa się wiedzę, tu kształtuje się też obywatelskie postawy, uczy szacunku do historii i tradycji. Młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich ma świadomość, że włączeniem się w obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada, składa hołd tym wszystkim, którzy polegli w drodze do wolności. W lokalnych uroczystościach szkołę reprezentowała Dyrekcja: p. Krzysztof Świerk, p. Agelika Dryjańska, p. Katarzyna Grzelakowska oraz p. Damian Wdowiński, p. Karol Gruszczyński, a także uczniowie w poczcie sztandarowym: Bartosz Świerk, Anna Grzelak, Patrycja Kominiarczyk.
Po porannej mszy św. za Ojczyznę w kościele NSPJ w Turku miał miejsce uroczysty przemarsz do parku przed popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wiązanki kwiatów złożyli uczniowie: Marlena Gruszczyńska, Paweł Mojżuk i Piotr Mojżuk. Podczas części oficjalnej głos zabrał Starosta Turecki P. Mariusz Seńko oraz poseł na sejm RP Ryszard Bartosik.
Ta uroczystość skłania do refleksji nad wolnościowymi dążeniami Polaków, jest dziś świętem radosnym, utrwalającym narodowe symbole.