Projekt „Bezpieczna +” zakończony

W ostatnim czasie szkoła żyła dodatkowymi działaniami podjętymi w ramach projektu „Bezpieczna +”. To program edukacyjny realizowany w ZSR w Kaczkach Średnich w okresie od 20 października do 11 grudnia 2015 roku. Jego celem była szeroko rozumiana poprawa bezpieczeństwa a także stworzenie przyjaznego środowiska oraz wzmocnienie działań wychowawczych i profilaktycznych.

Opiekunami uczniów zostali Arleta Pawlak-Jakubowska (warsztat dziennikarski), Joanna Gomułka (warsztaty, zajęcia terenowe), Agnieszka Wróblewska (warsztaty coachingowe), Damian Wdowiński (turniej sportowy), Sebastian Soszyński (budowa gokarta) oraz Jakub Marczyński (zajęcia terenowe). Podczas realizacji projektu uczniowie mieli między innymi warsztaty z pedagogiem połączone z projekcją filmów, warsztaty dziennikarskie, spotkanie z terapeutą Wiolettą Kurzawą, Arkadiuszem Michalakiem – dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Turku oraz lekarzem Markiem Bakalarzem. Uczniowie zaangażowani w projekt uczestniczyli w wycieczce i sensie kinowym.
W piątek 11 grudnia w  szkole miało miejsce podsumowanie wszystkich przedsięwzięć. Dyrektor Krzysztof Świerk w swym przemówieniu docenił wysiłek uczniów i opiekunów, którzy poświęcili swój czas na dodatkowe działania. Podziękował wszystkim osobom z zewnątrz, instytucjom za wsparcie i pomoc w realizacji projektu. Na uroczystości obecny był starosta pan Mariusz Seńko, który obejrzał przygotowaną prezentację oraz zbudowanego przez uczniów gokarta.
Co zyskali uczniowie oprócz dobrej zabawy? Przede wszystkim świadomość, że w życiu można wiele osiągnąć, gdy wymaga się od siebie, zyskali umiejętność pracy w grupie, umiejętność poszukiwania rozwiązań i większą samoocenę. Te umiejętności z pewnością przydadzą się w dorosłym życiu.