STUDNIÓWKA 2016

W dniu 16 stycznia 2016 roku maturzyści przeżywali bal studniówkowy, aby uczcić fakt zbliżającej się matury. Uroczystość odbyła się w Gościńcu ,,Nad Wartą” w Uniejowie.
W imieniu tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, przybyłych gości bardzo serdecznie powitali: Weronika Grązik z klasy IIILOA oraz Tobiasz Stasiak z klasy IVIEO.
Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością: Pan Mariusz Seńko – Starosta Powiatu Tureckiego, Pan Romuald Antosik – Burmistrz Miasta Turku, Pan Jerzy Kurzawa – Wiceburmistrz Miasta Turku, Pan Tadeusz Gebler- Przewodniczący Rady Powiatu,  Ksiądz Proboszcz Paweł Zalewski, a także Przedstawiciele Rady Rodziców na czele z Przewodniczącym Prezydium Rady Rodziców – Panem Jakubem Perlichem.
Zanim przyszli abiturienci zatańczyli poloneza, głos zabrał Dyrektor Szkoły Krzysztof Świerk, który życzył udanej zabawy i powodzenia na egzaminach zawodowych i maturalnych.
Życzę wam, abyście zawsze, nieprzerwanie szli z uporem do przodu w realizacji zakładanych przez was celów. Abyście osiągali to co sobie założyliście, aby spełniały się wasze marzenia. Wytrwałości na nadchodzące 100 dni i jak najlepszych wyników na egzaminach zawodowych i maturalnych.
Po wystąpieniu dyrektora życzenia złożyli także maturzystom zaproszeni goście.
W części oficjalnej przedstawiciele społeczności uczniowskiej podziękowali obecnej i byłej dyrekcji za opiekę i troskę okazaną w czasie ich edukacji. Młodzież wręczyła kwiaty Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Świerkowi oraz Pani Wicedyrektor Angelice Dryjańskiej i Pani Wicedyrektor Katarzynie Grzelakowskiej. Wyrazów wdzięczności nie zabrakło również dla byłej dyrekcji szkoły: Pana Dyrektora Sławomira Kosobudzkiego oraz Pani Marii Wodzińskiej i Pani Barbary Błaszczyk, a także Pana Marka Kwiatkowskiego.
Bukiety kwiatów otrzymali również zaproszeni goście.
Studniówka to wieczór, który pozostanie w pamięci i sercach. Dlatego w sposób szczególny uczniowie dziękowali swoim wychowawcom – za cierpliwość, pomocną dłoń oraz wsparcie w trudnych chwilach. Młodzież obdarowała kwiatami swoich profesorów: Panią Katarzynę Ciesiołkiewicz  wychowawczynię klasy IV Technikum Informatycznego i Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, Panią Ewę Kowalską  wychowawczynię klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Panią Urszulę Kwiatkowską wychowawczynię klasy III Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego o profilu Bezpieczeństwo Publiczne i Bezpieczeństwo Pożarowe, Panią Mariolę Waloszek wychowawczynię klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych i Technikum Geodezji, Panią Elżbietę Wojciechowską wychowawczynię klasy III Liceum Ogólnokształcącego Mundurowego o profilu Bezpieczeństwo Publiczne oraz byłego i obecnego wychowawcę klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa Pana Sylwestra Ambroziaka i Pana Adama Białasa, a także Pana Janusza Jasiakiewicza wychowawcę klasy IV Technikum Budownictwa, nauczycielom za trud włożony w ich nauczanie.
Młodzież podziękowała też rodzicom, a przede wszystkim tym, którzy zaangażowali się  w przygotowanie studniówki, składając kwiaty na ręce Pani Marioli Kominiarczyk – Przewodniczącej Komitetu Studniówkowego oraz Pana Jakuba Perlicha.
Podziękowania i kwiaty otrzymali również właściciele Gościńca, a także Pani Magdalena Grabowska-Łyskawa.
Ta wyjątkowa noc rozpoczęła się wspaniale zatańczonym polonezem, który wszyscy obserwujący nagrodzili gromkimi brawami.
Czas upłynął nieprawdopodobnie szybko. Dla nas wszystkich studniówka pozostanie pełnym wzruszenia niezapomnianym przeżyciem.

Materiał wideo, a także fotograficzna dokumentacja studniówki znajdują się na www.turek.net.pl