JUNKERS SZKOLI UCZNIÓW Z KACZEK

3 marca 2016r. uczniowie klasy technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, wzięli udział w szkoleniu specjalistycznym zorganizowanym przez firmę BOSCH JUNKERS w centrum szkoleniowym w Poznaniu. Tematyką szkolenia były nowoczesne systemy przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania domów przy wykorzystaniu pomp ciepła. Szkolenie poprowadził pan Wojciech Kaczmarek, trener TT/SPL – MKT. Firma Junkers oferuje pompy ciepła do różnych warunków zamieszkania i dowolnych potrzeb związanych z komfortem ogrzewania.
W skład przedstawionych rozwiązań systemowych wchodzą zarówno gruntowe oraz powietrzne pompy ciepła. W trakcie szkolenia szczegółowo omówiono zasadę ich działania oraz przedstawiono sposób optymalizacji doboru urządzeń do konkretnego budynku. Podczas szkolenia nie zabrakło również czasu na zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie mieli okazję zobaczyć „od środka” działające pompy ciepła. Największe zainteresowanie wśród uczestników szkolenia wzbudziła pompa ciepła typu powietrze – woda, model Supraeco A. Urządzenie to odznacza się m.in. wysokim współczynnikiem COP oraz możliwością zastosowania nie tylko do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej, ale i do chłodzenia w okresie letnim.
Opiekunami szkolenia z ramienia ZSR CKP w Kaczkach Średnich byli S. Ambroziak oraz Ł. Szymański – nauczyciele przedmiotów zawodowych.