SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „ENERGIA PRZYSZŁOŚCI”

„Moja szkoła jako wyspa energetyczna” – to temat, z którym zmierzyli się w tym roku uczestnicy konkursu „ENERGIA Przyszłości”, organizowanym już po raz piąty przez Grupę ENERGA. Konkurs składa się z dwóch etapów:
a) I etap pisemny, przeprowadzony był w formie korespondencyjnej. W ramach I etapu każdy zespół miał za zadanie samodzielnie opracować oryginalny referat, zawierający propozycję indywidualnego rozwiązania pozwalającego na samowystarczalność energetyczną reprezentowanej szkoły (pełne, nieograniczone w czasie uniezależnienie od sieci elektroenergetycznych, ciepłowniczych i gazowych).
b) II etap (finałowy) odbędzie się w Gdańsku i będzie polegał na prezentacji referatu przez zespół, dyskusji na temat referatu z członkami Jury oraz debacie pomiędzy zespołami uczestniczącymi w etapie finałowym.
W części pisemnej najlepiej poradziło sobie pięć drużyn wśród których znalazł się zespół z Kaczek Średnich reprezentowany przez uczniów z klasy III EOŻ – Rafała Kasprzaka, Daniela Olejnika, Filipa Witułę i opiekuna p. Sylwestra Ambroziaka – i to one zaprezentują się 22 kwietnia br. przed Jury w finałowej rozgrywce. O miejsce w finale walczyło 40 zespołów co dobitnie świadczy o randze naszego sukcesu.