Wysoka pozycja naszej szkoły wśród szkół średnich

Zespół Szkół Rolniczych CKP w bieżącym roku szkolnym przystąpił do uczestnictwa w Programie Wiarygodna Szkoła, w którym musiał przejść trzystopniowy proces weryfikacji oraz spełniać odpowiednie kryteria. Program ten został przygotowany przy aktywnym udziale dyrektorów oraz zaopiniowany przez ekspertów, którzy współpracują z Ministerstwem Edukacji.
Placówka nasza uzyskała wysokie wyniki w dwóch podsumowaniach egzaminów maturalnych i zawodowych oraz wysoką efektywność mierzoną w EWD (Edukacyjną Wartość Dodaną opracowaną przy współpracy z Ministerstwem Edukacji przez Instytut Badań Edukacyjnych), co zaowocowało przyznaniem nam Certyfikatu Wiarygodnej Szkoły. Jest to wyróżnienie dedykowane najlepszym szkołom w całej Polsce.
Wyróżnienie to potwierdza również, że nasza szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom. Tym samym jest zarządzana skutecznie i na wysokim poziomie.