Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmi: Biblioteki szkolne rządzą!
Skoro dzierżymy berło, to w znaczącym stopniu to Wy stoicie u steru, bo biblioteka, to tak naprawdę jej Czytelniczki i Czytelnicy!
Tak więc, by celebrować jej święto czytajmy, gdyż:
• czytanie daje satysfakcję,
• czytanie rozwija dojrzałe słownictwo,
• dzięki czytaniu lepiej piszemy,
• czytanie jest trudne, a trudności są potrzebne,
• czytając, stajemy się mądrzejsi,
• czytanie przygotowuje do zaistnienia na rynku pracy,
• czytanie przynosi korzyści finansowe,
• czytanie otwiera drzwi do dalszej edukacji,
Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 roku jako jeden dzień, a w 2008 roku obchody zostały wydłużone do całego października.
Celem święta jest promocja zasobów biblioteki szkolnej, informacja o różnorodności działań podejmowanych przez biblioteki szkolne.
A w międzyczasie, pomiędzy czytaniem jednej, a drugiej książki, zapraszamy Was do: wzięcia udziału w konkursie: Czy książki wpływają na nas, nasze życie, wybory, motywacje? Uzasadnij odwołując się do cytatu: Słowa mogą być jak promienie Roentgena; jeśli używać ich właściwie, przenikną wszystko. Czytasz i słowa cię przeszywają. (będą nagrody za najciekawsze prace)
Dlatego zapraszamy do:
• wsparcia biblioteki poprzez aktywne uczestnictwo w kiermaszu taniej książki
• dostarczenia prac konkursowych do 30 października 2016r. (do szkolnej biblioteki)