Wystawa Rolniczo-Ogrodnicza 2017

Wystawa Rolniczo-Ogrodnicza 2017

Wystawa Rolniczo-Ogrodnicza 2017

Niedzielna, skąpana w słońcu impreza przyciągnęła do Zespołu Szkół Rolniczych tłumy zwiedzających. Różnorodność przygotowanych atrakcji zapewniła wszystkim rozrywkę i zaspokoiła  gusta oraz potrzeby nawet najbardziej wymagających ogrodników i rolników.
Dzień przebiegał koncertowo, a wszystko to za sprawą gwiazd, które uświetniły swoją obecnością ósmą już Wystawę Rolniczo – Ogrodniczą w Kaczkach Średnich. Oprócz tradycyjnych stoisk kwiatowych na niedzielnej imprezie nie zabrakło spektakularnych pokazów barmańskich
w wykonaniu czarodzieja smaku i formy –  Karola Rybickiego,  carvingowego show   Adriana Jaworskiego – mistrza Polski Juniorów w Carvingu oraz  wielkiego grillowania z Adamem Kozaneckim – zwycięzcą  Masterchef’a.
Zainteresowani mogli poznać aktualne trendy w zakresie mechanizacji rolnictwa. Zaprezentowano bogatą ofertę firmy Kubota, maszyn rolniczych spełniających wymogi nowoczesnego, ergonomicznego oraz precyzyjnego rolnictwa.
Pod szkolnym namiotem nie zabrakło ciekawostek ze świata nauki i techniki:  precyzyjnego rolnictwa – z profesjonalnym wsparciem firmy RS System, innowacyjnych rozwiązań w sferze gastronomii, szans i możliwości dla przyszłych spedytorów, techników organizacji reklamy oraz budowlańców. Nie zapomniano o najmłodszych – zapewniono mnóstwo różnorakich atrakcji i gier, w tym  niekonwencjonalne laboratorium chemiczne, tor zabaw i przeszkód dla małych strażaków oraz szkolny tor gokartowy.
Dreszczyk emocji wywołały, wspomniana firma Kubota oraz  Polsad, Ford i Rabat Rolniczy, które wraz z Zespołem Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, przygotowały dla wszystkich uczestników specjalny konkurs – weekend z pełnym bakiem w samochodzie marki Ford i  pokaz indywidualny pracy ciągnika Kubota w gospodarstwie rolnym. Szczęśliwców dwóch otrzymało swoje nagrody z rąk samego dyrektora regionalnego firmy Rabat Rolniczy p. Bartłomieja Olesińskiego. Warto nadmienić, iż zwycięzca Forda spędzi weekend w najmocniejszej wersji Mustanga GT wyposażonego w 5 litrowy silnik o mocy 420 KM.
Wystawie Rolniczo – Ogrodniczej towarzyszyła I Edycja Powiatowego Konkursu Kulinarnego. Przedstawiciele Gmin Powiatu Tureckiego brali udział w zmaganiach organizowanych przez Powiat Turecki, podczas których zwycięska drużyna z Tuliszkowa reprezentować będzie Powiat Turecki na Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej. Ponad to swoją metę w ZSR miał Rajd PTTK oraz zlot motocyklistów.
Czas uczestnikom umilały występy uzdolnionych wokalnie uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych.
Tak szerokich rozmiarów przedsięwzięcie nie byłby możliwe bez ogromnego wkładu pracy uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracyjno –  obsługowych ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Galeria