Inwestycja warsztatów szkolnych zakończona

Inwestycja warsztatów szkolnych zakończona

Inwestycja warsztatów szkolnych zakończona

Rok szkolny 2018/2019 był dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich wyjątkowy, a to za sprawą nowego budynku warsztatowo – dydaktycznego, w którym uczą się już dziś przyszli fachowcy w dziedzinach: nowoczesnego rolnictwa, pojazdów samochodowych, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, budownictwa, transportu i logistyki. Koszt przebudowy warsztatów pokrył Powiat Turecki. Wartość inwestycji wyniosła 1.619.434,28 zł. Powiat Turecki dzięki wnioskowi o dofinansowanie zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska uzyskał wsparcie pokrywające w części poniesione koszty.
Dzięki dokonanej inwestycji w szkole powstało najnowocześniejsze w Europie – Centrum Rolnictwa Precyzyjnego we współpracy z japońskim producentem ciągników i maszyn rolniczych Kubota, a także pierwsze w Polsce – Centrum Kwalifikacji we współpracy z Konfederacją Lewiatan, Związkiem Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji, a także szkocką instytucją szkoleniową Your Future In.

Cieszymy się, że nasza szkoła stała się najnowocześniejszym centrum edukacji zawodowej w centralnej Polsce.

Galeria

Skip to content