Konferencja inaugurująca Centrum Kwalifikacji przy ZSR w Kaczkach Średnich – 17 października 2018

17 października 2018 r. w ZSR CKP w Kaczkach Średnich – jedno miejsce – same autorytety dla świata biznesu i edukacji, trzy porozumienia – mnóstwo możliwości, jeden panel – tysiące słów o polskim szkolnictwie zawodowym.
Mnogość wydarzeń – jeden cel: budowa jakościowego i zgodnego z potrzebami pracodawców systemu edukacji zawodowej.
To właśnie podczas środowej konferencji, uroczyście otwartej przez p. Henrykę Bochniarz – Prezydenta Konfederacji Lewiatan, nastąpiła inauguracja Centrum Kwalifikacji przy ZSR, w którego skład wchodzi: Konfederacja Lewiatan, Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, Centrum Innowacyjnej Edukacji, Your Future In ze Szkocji oraz Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Powołano, pierwsze w Europie akredytowane przez markę Kubota, Centrum Rolnictwa Precyzyjnego – jako odpowiedź na potrzeby kształcenia kadr dla nowoczesnego rolnictwa. Podpisano porozumienie z Uniwersytecką Szkołą Politechniczną La Almunia z Hiszpanii. Panel „Razem do celu…” z udziałem: Krystyny Boczkowskiej – prezesa zarządu Robert Bosch Sp. z o.o., Joanny Bochniarz – Centrum Innowacyjnej Edukacji, Małgorzaty Okońskiej – Zaremby – dyrektora Departamentu Edukacji Konfederacji Lewiatan oraz Pawła Widła – prezesa Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Pezmysłowych przyniósł niezwykle istotne stwierdzenia oraz gotowe rozwiązania dla polskiej edukacji zawodowej. Zgodnie z programem konferencji prezentowano również najlepsze europejskie rozwiązania przyjęte dla współpracy edukacja – biznes – rząd na przykładzie szkockiego Skills Hub, analizowano europejskie trendy na rynku pracy oraz traktowano o przyszłości mikroregionów w dobie gospodarki 4.0.
Dopełnieniem konferencji był przygotowany specjalnie dla uczniów ZSR wykład Marty Gracia Blanco z hiszpańskiej Uniwersyteckiej Szkoły Politechnicznej La Almunia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia – wykonanie i montaż KGF – Kaczkowska Grupa Filmowa, Kacper Okoński, Piotr Korczyński.