Stawiamy na OZE- nowoczesne rozwiązania proekologiczne

Rozwój sektora energetycznego w Polsce jest nierozerwalnie związany z rozpowszechnianiem odnawialnych źródeł energii. Odbywają się sympozja i konferencje poświęcone tej tematyce. W jaki sposób działają odnawialne źródła energii? Które z nich są najbardziej wydajne? Jak je wykorzystywać w naszym regionie? Tego mogli się dowiedzieć uczestnicy kolejnej już Powiatowej Sesji Ekologicznej, organizowanej przez ZSR w Kaczkach Średnich, pod hasłem „Stawiamy na OZE”. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu tureckiego. Program sesji zazębiał się z otwarciem ścieżki edukacyjnej, obejmującej zakupione przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” edukacyjne elektrownie: wiatrową i fotowoltaiczną, które obok obserwatorium astronomicznego, stacji meteorologicznej i ławeczki solarnej wspomagają edukację przyrodniczą realizowaną w wersji plenerowej.
Uczestnicy przedsięwzięcia wzięli udział w animacji obejmującej wykłady i warsztaty dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii i budowy instalacji solarnych. Poprowadzili je nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, Sylwester Ambroziak, Łukasz Szymański oraz Dariusz Statucki.