Kaczki w finale Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Inicjatywy proekologiczne wpisane zostały od początku istnienia ZSR w Kaczkach Średnich w zakres działań szkoły. To jej uczniowie zazieleniali zbiornik „Jeziorsko”, tereny pokopalniane, zawsze upowszechniali ideę ochrony przyrody.

Również dzisiejsi uczniowie szkoły poznają środowisko, w którym funkcjonują, głoszą potrzebę ochrony jego zasobów, uczestniczą we wszelkich działaniach proekologicznych. Niektórzy z nich zgłębiają wiedzę w technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, aby w przyszłości , już zawodowo, wprowadzać przyjazne środowisku źródła energii.
Tradycją szkoły jest także udział uczniów w konkursach i olimpiadach ekologicznych. Ich celem jest popularyzacja wiedzy prośrodowiskowej, kształtowanie właściwych postaw młodzieży. Przedsięwzięcia te łączą wiedzę z wielu przedmiotów, są też próbą konfrontacji ze swoimi rówieśnikami znajomości praw przyrody. W bieżącym roku szkolnym 6 kwietnia ZSR w Kaczkach Średnich reprezentował na Olimpiadzie Ekologicznej w Poznaniu uczeń klasy 2 TSp Piotr Korczyński.
W Finale Wojewódzkim XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej blisko stu uczniów z wielkopolskich szkół zmagało się z testem pisemnym, tylko 12, w tym Piotr, znalazło się w ścisłym finale. Odpowiadali oni ustnie na pytania z zakresu szeroko rozumianej ekologii. Piotr uplasował się ostatecznie na doskonałej ósmej pozycji, więc gratulujemy sukcesu i dziękujemy za trud włożony w przygotowania do Olimpiady.

Plik drugi PDF

Jakiś jeszcze