I Konferencja Spedycyjna w ZSR w Kaczkach Średnich

Transport odgrywa i będzie odgrywał w przyszłości bardzo istotną rolę. Transportowanie jest zjawiskiem z natury rzeczy związanym z życiem człowieka, faktem różnego rozmieszczenia zasobów, skupisk ludzkich, miejsc pracy. Dlatego w dniu 27.05.2019r. odbyła się I Konferencja Spedycyjna, której celem było przybliżenie uczniom podstawowych zagadnień tej branży, a także ukazanie atrakcyjności zawodu spedytora.

ZSR w Kaczkach Średnich miał zaszczyt gościć osoby o nieocenionym zasobie wiedzy, a przede wszystkim doświadczeniu w branży transportowej: Polska Izba Spedycji i Logistyki, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, Tacho Asystent, Promet Trans, Ambro Logistics oraz Alexas.

Jakie kompetencje są kluczowe w pracy spedytora, czego oczekują pracodawcy, jak rozwija się transport, jakie potencjalne umiejętności przejęte zostaną przez systemy IT, jakie zmiany niesie za sobą Brexit? To tylko część pytań, które padły podczas dyskusji panelowej.

Kolejnym zagadnieniem, którego nie mogło zabraknąć na Konferencji był outsourcing w branży spedycyjnej? Dlaczego nie. To coraz popularniejsza forma przekazywania niektórych obowiązków jednostkom zewnętrznym, przyczyniająca się do zwiększenia elastyczności przedsiębiorstwa.

Dla uatrakcyjnienia wydarzenia firma Mercedes-Benz Auto Partner J. i A. Garcarek oraz firma Alexas zaprezentowały środki transportu.

Współpraca z organizacjami i pracodawcami branży transportowej przyczynia się do zwiększenia efektywności kształcenia zawodowego technika spedytora. Dzięki spotkaniu
z zawodowcami uczniowie zdobywają umiejętności i doświadczenie niezbędne do funkcjonowania na rynku pracy.