Uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

Uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

Uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

W ZSR w Kaczkach Średnich jako jedynej szkole w powiecie funkcjonują klasy mundurowe o profilu policyjnym, nic też dziwnego, że to właśnie w szkole odbyła się uroczystość z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Licznie zaproszeni goście zostali powitani już przed wejściem przez funkcjonariuszy- uczniów, kierujących ruchem drogowym (przecież były znaki !).
Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał dyrektor szkoły pan Krzysztof Świerk, który podkreślił w swoim wystąpieniu znaczenie i rangę funkcjonariuszy Policji oraz podziękował za wieloletnią współpracę na płaszczyźnie edukacyjnej. Głos zabrał też Komendant Powiatowy Policji w Turku mł. insp. Michał Grzelak, wskazując fakt, że dzisiejsze wydarzenie inicjuje rocznicowe obchody.
Po oficjalnym wprowadzeniu nastąpiła część artystyczna, która dała możliwość zaprezentowania talentów artystycznych uczniów ZSR w wielu dziedzinach.

Życzeniom towarzyszyła piosenka, rys historyczny Policji powiatu tureckiego zawarty został w prezentacji multimedialnej, której towarzyszyła świetnie rozpoznawalna przez publiczność starszego pokolenia muzyka z serialu „07 zgłoś się”. Kaczkowska Grupa Filmowa przygotowała reportaż, w którym nasz dobrze znany reporter pokazał jeden dzień z życia policjanta Komendy Powiatowej Policji w Turku. Grupa taneczna uświetniła uroczystość niezwykle widowiskowymi tańcami. Talenty plastyczne zaprezentowane zostały w zabawnych rysunkach, których bohaterami byli oczywiście policjanci.

Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w trudnych chwilach końca roku. Po raz kolejny udowodniliście, że artystyczny duch unosi się nad ZSR w Kaczkach Średnich.

 

 

Galeria