Sukces KGF w konkursie PATRIA NOSTRA

Sukces KGF w konkursie PATRIA NOSTRA

Sukces KGF w konkursie PATRIA NOSTRA

Dzień 18 czerwca 2019 r. z pewnością na długo pozostanie w pamięci członków Kaczkowskiej Grupy Filmowej, a wszystko za sprawą Fundacji PATRIA NOSTRA, która przyznała im drugie miejsce za film pt. „Pierwsza masowa egzekucja w Auschwitz”.
Gala Finałowa Konkursu PATRIA NOSTRA odbyła się we wtorkowe południe w Auli Artis w Poznaniu. Konkurencja była ogromna, bowiem zgłoszonych zostało 75 drużyn z Polski, Danii, Grecji, Białorusi, Ukrainy a nawet USA. Międzynarodowe towarzystwo nie stanęło jednak na przeszkodzie naszym filmowcom. Praca wykonana przez Kacpra Okońskiego, Sandrę Zielińską i Kamila Waliszka pod opieką pani Anity Nawrot zdobyła uznanie i wysokie drugie miejsce w rywalizacji.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu 45-sekundowego filmu lub animacji komputerowej, dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski, które miało miejsce w jednym z 52 tygodni roku. Organizatorzy chcą podkreślić tym wydarzeniem wagę propagowania wiedzy o historii Polski, krzewienia patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej oraz budowania poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Było to wyjątkowe historyczno-filmowe przeżycie, pełne wrażeń, pozytywnej energii, a przede wszystkim dające możliwość wymiany doświadczeń, poglądów i szerokiej dyskusji . Przedsięwzięcie daje możliwość zawarcia przyjaźni między młodymi Polakami, niekoniecznie mieszkającymi na terenie RP.
Podczas tegorocznej Gali po raz kolejny można było usłyszeć o uczniach Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, ponieważ drugi ze zgłoszonych filmów zdobył 20 miejsce. „Narodziny Jana Długosza” to praca zespołu w składzie: Piotr Korczyński, Klaudia Gryczyńska i Szczepan Legucki (opiekę sprawowała pani Monika Gomółka).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a już teraz zapraszamy do obejrzenia fascynujących dzieł KGF-u.

Galeria

Skip to content