Mistrzostwa Rejonu w Lekkiej Atletyce

Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice ZSR CKP podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Rejonu Konińskiego, które odbyły się na początku października
w Koninie. Drużyna z Kaczek Średnich wywalczyła pierwsze miejsce, z przewagą 13 punktów nad ZSBIKZ z Konina, a także 20 punktów nad ZST w Turku.

Podczas Mistrzostw Rejonu na pozycjach medalowych uplasowały się:
1 miejsce – sztafeta 4×100 m w składzie: Aleksandra Szelągowska, Aleksandra Putiatycka, Nikola Putiatycka, Agata Pyrkowska – 55,15 s;
2 miejsce – Natalia Burdelak, pchnięcie kulą – 8,49 m;
2 miejsce – Nikola Putiatycka, skok w dal – 4,18 m;
2 miejsce – Wiktoria Przybylska, bieg na 400 m – 1:12,16 s;
3 miejsce – Agata Pyrkowska, bieg na 200 m – 28,73 s.

Miejsca w pierwszej szóstce zawodów wywalczyły jeszcze Aleksandra Szelągowska – piąta w biegu na 100 m z czasem 14,20 s oraz Aleksandra Putiatycka – szósta w biegu na 200 m z czasem 31,00 s. Cenne punkty dla drużyny zdobyły również: Klaudia Szymańska, Andżelika Łukaszewska, Klaudia Jasiakiewicz, Daria Zielińska, Wiktoria Waliszek, Nikola Jeske i Julia Szelągowska.

Wśród chłopców na pozycjach medalowych rywalizację zakończyli:
1 miejsce – Dominik Galoch, bieg na 200 m – 23,62 s;
2 miejsce – Oskar Czekała, bieg na 200 m – 24,37 s.

Czołowe lokaty uzyskali: Bartosz Serafiński i Konrad Nitecki – odpowiednio piąty (2:19,09 s) i szósty (2:19,81 s) w biegu na 800 m. Punkty dla szkoły zdobywali również: Jakub Dziamara, Wiktor Siwek, Marcel Światowski. Niestety, zbyt mała liczba startujących chłopców nie pozwoliła uzyskać wysokiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Dziękujemy wszystkim za reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy uzyskanych wyników.