Warsztaty muzealne „Śladami Józefa Mehoffera”

Warsztaty muzealne „Śladami Józefa Mehoffera”

Warsztaty muzealne „Śladami Józefa Mehoffera”

W ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i współpracy z Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, dawniej siedziby Muzeum Rzemiosła Tkackiego klasa 1 TMRiA uczestniczyła w lekcji z wykorzystaniem zasobów muzealnych.
W artystycznej podróży pod kierunkiem pracownika Muzeum młodzi odkrywcy poszukiwali ukrytych symboli, monogramów, na projektach do polichromii. Nie zabrakło również „mehoferowskich klimatów”, unikalnych listów i dzieł na skalę światową.
W drugiej części programu młodzi entuzjaści poszukiwali artystycznych realizacji Mistrza w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, co wywołało wiele emocji i twórczych sporów. Przygotowanie i przeprowadzenie tego typu nieszablonowych lekcji przybliżyło uczestnikom ciekawe miejsca w okolicy oraz pozwoliło odkryć dzieła krakowskiego artysty na nowo. Dziękujemy pracownikom Muzeum Miasta Turku za owocną i żywą lekcję sztuki!

Galeria

Skip to content