Prokulturowy grudzień w ZSR

Prokulturowy grudzień w ZSR

Prokulturowy grudzień w ZSR

III edycja projektu prokulturowego ,realizowanego w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich, wciąż trwa. Tegoroczny projekt , pod nazwą „Menu Kulturalne”, ma na celu przybliżanie uczniom kultury wysokiej,” rozsmakowanie” młodzieży w wymagających dziełach artystycznych. Temu założeniu służą comiesięczne wyjazdy do teatrów, opery, filharmonii oraz warsztaty z muzykami, pisarzami czy aktorami, organizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego pod patronatem Fundacji PZU Warszawa. W grudniu uczniowie ZSR uczestniczyli w seansie filmowym z cyklu Kino Konesera i mogli dołączyć do „ Menu Kulturalnego” głośne dzieło ostatnich miesięcy, pt. „ Van Gogh. U bram wieczności”. 18 grudnia, kolejnym wydarzeniem z tego cyklu w ZSR, był wyjątkowy koncert dwóch akordeonistów Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku- Pawła Siwińskiego i Jarosława Darula. Uczestnicy warsztatów muzycznych mogli podziwiać w jaki sposób można wydobyć z tego instrumentu delikatne linie melodyczne, jak i ostre brzmienia. Młodzi entuzjaści muzyki z uwagą słuchali i pobierali cenne wskazówki- jak grać i tworzyć z pasją. Cykliczne spotkania ze sztuką wymagającą cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży , uczą artystycznej wrażliwości i służą promowaniu kultury w środowisku lokalnym.

Galeria