„Tylko miłość potrafi zatrzymać czas”

Te słowa w dzień św. Walentego  wybrzmiały w bibliotece szkolnej ZSR, kiedy można było zostać ekspertem w miłości.

W konkursie czytelniczym „Zagadkowe Walentynki” uczestnicy zmierzyli się z wieloma zadaniami: łączyli w pary zakochanych bohaterów, dzielili miłość, odgadując związki frazeologiczne, poszukiwali znaczenia sławnych cytatów, nazwisk i tytułów. Wykazali się również znajomością języków obcych, podając najbardziej znane zwroty miłosne  w czterech dowolnych przykładach.  W ramach współpracy ze szkolnym liderem zdrowia i akcji „Bezpieczne Walentynki 2020” pytania konkursowe oparto na treściach prozdrowotnych.

Mistrzynią w tej dziedzinie okazała się Sandra Ziętek z klasy II Tor, natomiast wśród chłopców  ekspertem został Jakub Kaźmierczak z klasy IV TMRiA.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy ponownie!