Drugie miejsce dla drużyny z ZSR CKP

Drugie miejsce dla drużyny z ZSR CKP

Drugie miejsce dla drużyny z ZSR CKP

30 listopada 2020 roku w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa V edycji międzynarodowego konkursu historyczno-filmowego PATRIA NOSTRA. To już trzecia uroczystość, w której udział wzięła młodzież ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Zadaniem uczestników było stworzenie krótkiego filmu lub animacji (odpowiednio 45 lub 30 sekund) dotyczącej ważnych wydarzeń z dziejów Polski. Trzyosobowe drużyny musiały wybrać temat historycznie związany z konkretnym dniem w wyznaczonym tygodniu.

Drużyna w składzie: Rita Adamczewska, Piotr Korczyński i Fabian Doliński, zobrazowała wydarzenia dotyczące krwawej niedzieli, kulminacyjnego momentu rzezi wołyńskiej.  Mimo trudnego i niezwykle ambitnego tematu, młodzi twórcy poradzili sobie znakomicie zdobywając za swój obraz drugie miejsce. Film „Krwawa niedziela” jest dostępny na stronie konkursowej, YT i szkolnym fanpage.

To już trzeci sukces kaczkowskiej młodzieży, bowiem w latach ubiegłych otrzymali drugą nagrodę za film „Pierwszy zbiorowy mord w Auschwiz” i czwartą, za własną interpretację  „Wesela”.

Ze względów sanitarnych na Gali nie mogli pojawić się wszyscy nagrodzeni. W tym roku drużynę reprezentowali Piotr Korczyński wraz z opiekunem drużyny Anitą Nawrot.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć, pomysłu, odwagi i zaangażowania. Życzymy kolejnych udanych interpretacji historycznych faktów i upragnionego pierwszego miejsca w kolejnych edycjach konkursu.

Film można obejrzeć tutaj

 

Galeria