IV Edycja Powiatowego Konkursu Językowego „Language Abenteuer” w Kaczkach Średnich.

IV Edycja Powiatowego Konkursu Językowego „Language Abenteuer” w Kaczkach Średnich.

IV Edycja Powiatowego Konkursu Językowego „Language Abenteuer” w Kaczkach Średnich.

28 kwietnia 2021r. w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich miała miejsce już czwarta edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych.  Jego celem jest popularyzacja nauki języków obcych, zachęcenie do nauki i zwrócenie uwagi na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku w „Językowej Przygodzie” wzięło udział 54 uczniów z 15 szkół. Choć konkurs zachował swój pierwotny charakter, musiał być nieco zmodyfikowany i dostosowany do obecnie panującej sytuacji pandemicznej. W związku z czym gra terenowa została zastąpiona potyczkami językowymi, ale w wersji online.
”Language Abenteuer in Kaczki Średnie” to konkurs językowy o niestandardowej formule. W tym roku został przeniesiony do wirtualnej rzeczywistości, ale nie oznacza to, że był mniej ciekawy czy zaskakujący dla uczestników. Przez tydzień młodzież spacerując wirtualnymi korytarzami naszej szkoły, zaglądała do pracowni i zakamarków, odkrywała ukryte w nich zadania językowe. Wśród nich mogli znaleźć fachowe słownictwo z zakresu zawodów takich jak: technik mechanik, technik budownictwa czy technik żywienia i usług gastronomicznych. Poza tym uczestnicy mogli obejrzeć fragmenty popularnego sitcomu „Friends”, zapoznać się z zaskakującymi faktami zaczerpniętymi z kultury angielskiej czy też nauczyć się nowych, ciekawych i niestandardowych wyrażeń idiomatycznych. Ponadto uczestnicy konkursu mogli obejrzeć interesującą prezentację dotyczącą strategii nauczania języka obcego, ułożyć wirtualne puzzle, pod którymi ukryty był krótki filmik oraz rozwiązać wiele, wiele innych niecodziennych zadań. Warto zaznaczyć, że ćwiczenia te były w angielskiej i niemieckiej wersji językowej, co sprawiło, że były one atrakcyjne dla naszych konkursowiczów. Do tworzenia interaktywnych zadań językowych wykorzystano różnorodne aplikacje takie jak: Kahoot!, Quizlet, Genially, Wordwall .Prezentacja w formie wirtualnego spaceru była udostępniona przez tydzień, po 28 kwietnia 2021r. podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole, odbył się finał konkursu, który podsumowywał zdobytą wiedzę. Finałowy test uczestnicy rozwiązywali w czasie 50 minut w aplikacji Kahoot! Organizatorzy konkursu zastosowali metodę CLIL (Content and Language Integrated Learning), czyli metodę zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu. Uczestnicy podczas wykonywania zadań poszerzali nie tylko wiedzę językową, ale także dotyczącą kształcenia zawodowego.

Zabawa połączona z nauką pozwoliła wyłonić zwycięzców:
Miejsce pierwsze: Stanisław Michałowicz ze Szkoły Podstawowej w Chlewie,
Miejsce drugie: Martyna Wesołowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej,
Miejsce trzecie (ex aequo): Ewa Karbowa ze Szkoły Podstawowej w Galewie, Natalia Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Cisewie.

Organizatorzy ufundowali również specjalne nagrody za wykonanie dodatkowej pracy, w której uczestnicy mieli za zadanie wcielić się z kucharza i nagrać krótki filmik z przygotowaniem potrawy, a także mogli wejść w rolę menedżera restauracji i stworzyć własne menu.

Na wyróżnienia w tym dodatkowym zadaniu zasługują:

  • Cezary Szambelańczyk ze Szkoły Podstawowej w Chlebowie,
  • Maja Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej z Kłódnej,
  • Agata Kornat ze Szkoły Podstawowej z Kłódnej.

Na dodatkowe wyróżnienia w teście podsumowującym konkurs zasługują uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie: Dominika Zakrzewska i Filip Cajdler.

Nagrody ufundowane przez Powiat Turecki zwycięzcom wręczyła pani Dyrektor szkoły – Elżbieta Karwacka.

I tak kolejna edycja konkursu „Language Abenteuer” dobiegła końca. Organizatorzy są przekonani, że ta atrakcyjna forma edukacji zachęci młodszych kolegów do rozwijania umiejętności językowych. Do zobaczenia w kolejnej edycji Drodzy Uczniowie! Do zobaczenia! Seeyou! Bis bald!

Galeria

Skip to content