Dzień Świadomego Korzystania z Internetu

Dzień Świadomego Korzystania z Internetu

Dzień Świadomego Korzystania z Internetu

Mijający rok szkolny stał pod znakiem klawiatury I myszki, a dostęp do internetu podczas lekcji okazał się równie niezbędny jak podręcznik I zeszyt. Jednak długie godziny spędzone w sieci, każą zadać sobie pytanie “Czy umiemy zadbać o swoje bezpieczeństwo w internecie?”. W końcu nie każdy szuka tam tylko materiałów do prezentacji z historii.

Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci klasy 2TR I 2MRE wzięły udział w projekcie edukacyjnym Przystań w sieci, który powstał z inicjatywy Facebooka, NASK BIP I UNICEF Polska, a honorowy patronat nad nim objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Celem projektu jest propagowanie odpowiedzialnego korzystania z internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci I bezpieczeństwa online.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w serii szkoleń e-learningowych na temat, między innymi, prywatności w sieci, cyberprzemocy I cyberzagrożeń, reputacji online, szkodliwych I niebezpiecznych treści w internecie. Bazując na wiedzy zdobytej podczas szkoleń, klasa 2MRE przygotowała Kodeks Korzystania z Internetu, a klasa 2TR wzbogaciła go swoimi rysunkami. W szkole pojawiły się plakaty wyrażające sprzeciw wobec cyberprzemocy, a w internecie filmiki pokazujące, jak cyberagresorzy mogą skrzywdzić w sieci, autorstwa uczniów klasy 2TR. Na lekcjach informatyki była możliwość dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy nasze urządzenia są bezpieczne.

Podsumowaniem projektu I okazją do prezentacji swojej pracy był Dzień Świadomego Korzystania z Internetu, który odbył się 15 czerwca w naszej szkole. Tego dnia odbyło się spotkanie z przedstawicielką Powiatowej Komendy Policji w Turku, która rozwinęła temat ryzykownych zachowań w sieci I odpowiedzialności karnej za przestępstwa w internecie. Na zakończenie spotkania Wiktoria Krawczyk zaśpiewała piosenkę “Mokra poducha”, do której słowa napisała Patrycja Lancman. Uczniowie mogli też sprawdzić się w quizie na temat bezpieczeństwa w sieci.

Swoim zaangażowaniem w projekt uczniowie wysyłają wszystkim wiadomość :

Korzystaj świadomie z internetu, a będziesz tam bezpieczny!

Bądź odpowiedzialnym użytkownikiem, a bezpieczni będą inni!

Dziękujemy koordynatorkom projektu w naszej szkole Pani Arlecie Pawlak Jakubowskiej i Agnieszce Taranowicz wraz z uczniami z klas 2 TR i 2MRE.

Galeria

Skip to content