Branża TSL w praktyce

Branża TSL w praktyce

Branża TSL w praktyce

W dniu 11 czerwca odbyła się wycieczka edukacyjna klasy 2SpE do firmy Ambro Logistics.

Korzystając z bliskiego sąsiedztwa oraz uprzejmości kierownictwa firmy Ambro Logistics, uczniowie naszej szkoły – przyszli spedytorzy, postanowili sprawdzić w jaki sposób wiedza zdobyta w szkole przekłada się na późniejszą pracę w branży TSL (transport, spedycja, logistyka)

Kadra pracowników i kierownictwa firmy Ambro Logistics posiada ponad 30 lat doświadczenia na rodzimym rynku. Przez ten czas zdobyli wiedzę i umiejętności niezbędne do bezpiecznego oraz terminowego przewozu międzynarodowego, jak również magazynowania i obsługi towarów.

Uczniowie zwiedzili magazyny firmy Ambro Logistics, gdzie wykorzystywane są zaawansowane technologicznie systemy składowania towarów. Mieli możliwość zobaczyć jak zorganizowane są załadunki, przeładunki oraz rozładunki w dokach.

Podczas zwiedzania firmy uczniowie mogli zaobserwować, w jaki sposób organizowany jest transport krajowy oraz międzynarodowy. Ugruntowali wiedzę dotyczącą doboru środków transportu drogowego oraz intermodalnego, rodzaju kontenerów oraz budowy i obsługi urządzeń magazynowych oraz środków transportu wewnętrznego, m.in. wózków widłowych. Dzięki tej wycieczce uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i mieli okazję w praktyce obejrzeć to, czego uczą sie w teorii na zajęciach.

Galeria

Skip to content