Sesja ekologiczna 2021

Sesja ekologiczna 2021

Sesja ekologiczna 2021

Uczniowie szkół powiatu tureckiego spotkali się w dniu 16 czerwca w leśnictwie Czarny Las, gdzie  ZSR CKP w Kaczkach Średnich zorganizował kolejną Powiatową Sesję Ekologiczną.

Celem tych spotkań jest szerzenie wiedzy na temat walorów przyrodniczych naszego regionu. Młodzież ma okazję poznać ciekawe miejsca związane z naturą połączone z historią, legendą tzw. małej ojczyzny. W końcowych dniach nauki jest to także moment wytchnienia, a po zdalnym nauczaniu także miły czas bezpośredniego spotkania. Trudno więc było uciszyć młodzież podczas spotkania z leśniczym panem Pawłem Ficnerem, który opowiadał o gospodarce leśnej  Czarnego Lasu. Młodzież dowiedziała się o stanie drzewostanu tamtego rejonu, poszycia leśnego, zwierzynie. Okazuje się, że spotkanie z lasem może być interesujące, zwłaszcza, gdy modne stały się tzw. kąpiele leśne, czyli zanurzenie się w naturze, odcięcie od elektroniki, uwolnienie umysłu i skupienie się na tym chwilowym spotkaniu z przyrodą.

Może ta Sesja zachęci młodzież do wakacyjnych spotkań z lasem?

Galeria

Skip to content