Współpraca międzynarodowa online w naszej szkole

Współpraca międzynarodowa online w naszej szkole

Współpraca międzynarodowa online w naszej szkole

To już po raz szósty uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich brali udział w polsko-niemieckiej wymianie, niestety  w tym roku, nie na żywo lecz online.

Do spotkania doszło dzięki nawiązaniu współpracy przez panią Agnieszkę Szymańską z  Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich ze szkołą z Niemiec: Konrad-Zuse-Schule w Fuldzie. Projekt organizowany był przez koordynatorów: Jakuba Garstę (DMK – Dom Pojednania i Spotkań) oraz Annę Adamszewską (Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży).

Temat  przewodni współpracy to: “Perspektywy zawodowe” (“Berufliche Perspektiven”).

Uczniowie komunikując się na platformie Zoom rozmawiali między innymi o kluczowych kompetencjach na rynku pracy oraz wymarzonych zawodach w Polsce i w Niemczech. W trakcie wymiany poruszony był  temat coronavirusa: Jaki wpływ ma pandemia na teraźniejszość oraz na naszą przyszłość? Jakie są jej dobre i złe skutki, jeśli chodzi o perspektywy zawodowe?

Uczestnicy przygotowywali informacje o możliwościach pracy w swoim regionie i działających tam firmach. Na koniec  każda drużyna zaprezentowała swój region.

Uczniowie podczas spotkania posługiwali się w języku niemieckim i angielskim, brali udział w zabawach językowych typu „łamańce językowe”. Wszyscy mieli dużo radości i wielu podejmowało wyzwanie recytując trudne zdania i wierszyki, dobrze się przy tym bawiąc.

Podczas wymiany uczniowie  odwiedzili również  (na razie wirtualnie) kilka miast: Fulda, Turek i Gdańsk.  Mimo różnic odległościowych połączyło ich wspólne motto: dwa kraje – jeden cel!

Nasi uczniowie pozytywnie oceniają to przedsięwzięcie i liczą na kolejne spotkanie na żywo.

Efekty intensywnej pracy można zobaczyć na:

https://pl.padlet.com/aadamczyk3/nvrag82o9uw2y4j3?fbclid=IwAR0tp5OCbs1M9GCvWmNflg8GzwZL4SQ-Xwss73niwqoYpDkRKfjW60csPTQ

Dziękujemy: O. Chorąziak, D. Glapa (kl. 1 MrA), Daria Górna, Zuzanna Marek(kl. 1SpR), Michał Charuba (2 MRE), Aleksandra Jacuszczak, Martyna Kaniecka, Justyna Urbaniak (2 SpE), Martyna Antczak, Zofia Juszczak, Dominik Kaźmierczak, Joachim Kaźmierczak, Aleksandra Szelągowska (2 TŻB) za reprezentowanie naszej szkoły!

Galeria

Skip to content