Wielkopolska Sieć Młodych Rolników – współpracę czas zacząć

Wielkopolska Sieć Młodych Rolników – współpracę czas zacząć

Wielkopolska Sieć Młodych Rolników – współpracę czas zacząć

W dniach 6-8 września 2021r. w miejscowości Sława (woj. lubuskie) uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich we współpracy ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej, wzięli udział w szkoleniu dot. programów unijnych dla rolnictwa. Wykłady dotyczyły następujących zagadnień: „Ogólna charakterystyka PROW ze szczególnym uwzględnieniem działań nakierowanych na wspólne działania rolników”, „Różnorodne formy wspólnych działań rolników”, „Zagraniczne i krajowe przykłady działań wspólnych rolników na obszarach wiejskich”, „Krajowa siec obszarów wiejskich oraz sieć na rzecz rolnictwa i na wiejskich miejscowościach”, „Przetwórstwo lokalne i skrócone łańcuchy dostaw” W programie wyjazdu znalazły się również zwiedzanie lokalnych przedsiębiorstw:
1) Krzepielów – gospodarstwo ekologiczne „Agatka”,
2) Dębowa Łęka – „Alpaczkowo” – hodowla alpak, zajęcia terapeutyczne ze zwierzętami oraz współpraca m.in. edukacyjna z innymi podmiotami,
3) Nowa Wieś – regionalny browar EDI – przetwórstwo i produkcji oraz omówienie współpracy z producentami i innymi podmiotami zlokalizowanymi na obszarach wiejskich.
Ponadto dla uczestników wycieczki zostały zorganizowane liczne atrakcje m.in. pływanie żaglówką po jeziorze Sławskim oraz wieczór integracyjny na terenie ośrodka.

Opiekunami i organizatorami wyjazdu byli: Bogusław Janeczek, Krzysztof Kamiński i Grzegorz Górski

Galeria

Skip to content