Drużyna z Kaczek zwycięzcą prestiżowego konkursu filmowego

Drużyna z Kaczek zwycięzcą prestiżowego  konkursu filmowego

Drużyna z Kaczek zwycięzcą prestiżowego konkursu filmowego

13 października 2021 roku w sali Kina Apollo w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa VI edycji międzynarodowego Konkursu  historyczno-filmowego PATRIA NOSTRA.  Podczas wydarzenia nie zabrakło także drużyny z ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Rewelacyjna atmosfera i fantastyczny koncert towarzyszący uroczystości nie były w stanie zagłuszyć ogromnych emocji.  Spośród wielu prac nadesłanych na tegoroczny konkurs, film pod tytułem „Zamach na Kutscherę” przygotowany przez Ritę Adamczewską,  Fabiana Dolińskiego i  Jakuba Napartego pod opieką Anity Nawrot  zdobył wymarzoną Pierwszą Nagrodę. Poza drużyną w filmie wzięli udział także Maria Konecka, Tobiasz Mituta oraz absolwent szkoły Piotr Korczyński. Do tegorocznego zwycięstwa przyczynili się również dyrektor Muzeum Miasta w Turku im. Józefa Mehoffera – Bartosz Stachowiak oraz „Auto Ślub Turek” – Daniel Dopieralski i Piotr Piąstka, użyczając epokowych samochodów i rekwizytów, bez których trudno byłoby oddać klimat minionych czasów.

To już kolejny sukces kaczkowskiej młodzieży, bowiem w latach ubiegłych otrzymali drugą nagrodę za film „Krwawa niedziela” i „Pierwszy zbiorowy mord w Auschwitz” oraz czwartą, za własną interpretację  „Wesela”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć, pomysłu, odwagi i zaangażowania. Życzymy kolejnych udanych interpretacji historycznych faktów i sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Film można zobaczyć klikając na tutaj

Galeria

Skip to content