Wyróżnienie dla uczennicy ZSR CKP w Kaczkach Średnich w finale Konkursu Recytatorskiego

Wyróżnienie dla uczennicy ZSR CKP w Kaczkach Średnich w finale Konkursu Recytatorskiego

Wyróżnienie dla uczennicy ZSR CKP w Kaczkach Średnich w finale Konkursu Recytatorskiego

Finał Konkursu Recytatorskiego #Pan Tadeusz odbył się 13 grudnia 2021r. w Teatrze Miejskim w Lesznie. Jego organizatorem był Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Celem przedsięwzięcia było promowanie dziedzictwa kulturowego, jakim jest dzieło Adama Mickiewicza, jak również kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie umiejętności retorycznych niezbędnych w wystąpieniach publicznych. W stroficznych zmaganiach wzięła udział młodzież z województwa wielkopolskiego. Uczestnicy recytowali fragmenty ,,Pana Tadeusza”, prezentując swoje umiejętności. Występy recytatorów oceniało jury pod przewodnictwem Doroty Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Uczestnictwo w konkursie przyniosło głębokie przeżycia artystyczne zarówno wygłaszającym teksty, jak i oceniającym wystąpienia. Jury dokonało wyboru trzech laureatów. W konkursie wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 4TSp Rita Adamczewska z ZSR CKP w Kaczkach Średnich, która pięknie zaprezentowała wybrany fragment ,,Pana Tadeusza”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria

Skip to content