Warsztaty z KPP w Turku- profilaktyka

W związku z realizacją Szkolnego Programu Wychowawczo- Profilaktycznego w dniach 10 i 11 marca na terenie szkoły odbywały się warsztaty prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Turku. Spotkania odbywał się w ramach realizacji kampanii społecznej organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn. „ Czy to Cię tłumaczy” i w ramach akcji    „ Patrz i słuchaj”.   Spotkania prowadzone były przez asp. Marzenę Kwaśną, sierż. sztab. Izabela Biernacka, sierż. Sztab. Rafał Straszewski, mł. asp. Karol Fryt, dla uczniów klas: 3TR, 3SpE, 2sSpR, 2TPS, 3ŻB,3TPS,3MRA,2ŻB.

Uczniowi zobaczyli szereg filmów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na drodze, odpowiedzialności jaką ponosi kierowca, konsekwencji poszczególnych  zachowań czy zdarzeń. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań funkcjonariuszom w celu zdobycia wiedzy, tak niezbędnej młodym kierowcom.

Spotkania odbywały się w ramach współpracy szkoły z instytucjami wspierającymi, w tym przypadku Komedą Powiatową Policji w Turku.