Maturzyści z Kaczek Średnich na Jasnej Górze

Dnia 29 marca AD 2022 odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. W tym duchowym wydarzeniu wzięli także udział uczniowie ostatnich klas z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Program obejmował adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, Drogę Krzyżową i Eucharystię z aktem zawierzenia swojej przyszłości Matce Bożej. Konferencję, rozważania oraz homilię głosił o. Maciej Ziębiec ze zgromadzenia Redemptorystów. Zakonnik w bardzo przystępny dla młodzieży sposób mówił o miłości Boga do człowieka, przebaczeniu i miłosierdziu, co jest szczególnie w tym czasie bardzo istotne. Swoim świadectwem nawrócenia i spotkania się z bezinteresowną miłością Boga podzieliły się trzy młode dziewczyny. Ich intymne wyznania wzbudziły podziw i refleksję wśród zgromadzonych. Eucharystii przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Nasza młodzież powierzyła swoją
przyszłość, egzamin maturalny i całe swoje życie wstawienniczej opiece Królowej Polski. Opiekunami pielgrzymki byli p. Elżbieta Krawczyk, p. Ewa Pietrzak oraz ks. Paweł Zalewski.

To już drugi etap konkursu „Bosch Termotechnika Szkoli – Technika wentylacyjna” dobiegł końca. Najlepszy wynik osiągnął uczeń Kacper Perlich z klasy III technikum energetyki odnawialnej. W nagrodę otrzymał cyfrowy wykrywacz metali i przewodów ufundowany przez firmę Bosch. Nagrodę wręczyła pani dyrektor Elżbieta Karwacka, a przygotowaniem uczniów do kolejnych etapów konkursu zajmuje się pan Sylwester Ambroziak. Obecnie uczniowie przygotowują się do konkursu w dziedzinie pompy ciepła. Gratulujemy zwycięzcy.
Życzymy dalszych sukcesów.

W zeszłym tygodniu w auli ZSR CKP Kaczki Średnie odbyło się spotkanie klas maturalnych z przedstawicielami Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu w osobach kapitan Radosław Jakubek, st. szer. Mateusz Bonusiak i st. szer. Wiktor Sobczyk. Na spotkaniu kapitan Radosław Jakubek zaprezentował i przybliżył procedury naboru do Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości oraz demonstrowali wagę i odpowiedzialność jakiej podejmują się studenci w formacji jaką jest Służba Więzienna, kształcąc się na kierunku penitencjarystyka. Przedstawiona została Szkoła (Kampus) mieszcząca się w Kaliszu, która powstała w 2019 roku. Koordynatorem spotkania był pan Bogdan Kaczorowski.