DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

W czwartek, 21 kwietnia , w ramach Drzwi Otwartych,  gościliśmy  młodzież kończącą swoją edukację w szkołach podstawowych. Od rana aż do godziny południowych uczniowie  z 15 szkół powiatu tureckiego pod opieką  nauczycieli odwiedzili naszą placówkę, żeby zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, zwiedzić  bazę edukacyjną i sportową, porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

Kandydaci na uczniów, zwiedzając kolejne sale lekcyjne, mogli przekonać się jak wygląda nauka na poszczególnych kierunkach kształcenia  technicznego. W swobodnej formie i miłej atmosferze uczestniczyli w ciekawych zajęciach, warsztatach i pokazach. W auli szkolnej odbyły się warsztaty pt. „Samoobrona dla kobiet” prowadzone przez p. Dariusza Jasiakiewicza z Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku. Na placu szkolnym przeprowadzony został pokaz ratownictwa technicznego z użyciem  specjalistycznego,  ciężkiego sprzętu ratowniczego , przygotowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Turku,  współpracujący z ZSR w związku z funkcjonowaniem klas mundurowych o profilu policyjnym, zachęcali do wdrożenia hasła „Zostań jednym z nas” i wyjaśniali zasady rekrutacji. Prezentowali filmy edukacyjne i instruktażowe o różnych formach pracy policjanta.

W szkole gościliśmy również Starostę Powiatu Tureckiego p. Dariusza Kałużnego i Naczelnika Wydziału Edukacji p. Sławomira Kosobudzkiego oraz przedstawicieli firm Ambro Logistics  i Weinerberger.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

Galeria

Skip to content