Wizyta ministra w naszej szkole

Wizyta ministra w naszej szkole

Wizyta ministra w naszej szkole

29 kwietnia 2022 r. minister Ryszard Bartosik obecny był w naszej szkole. Spotkał się z młodzieżą polską i tą uczącą się w oddziale przygotowawczym dla młodzieży z Ukrainy chroniącej się w Polsce przed wojną. Młodzi ludzie pokazali ministrowi swoje talenty – Arina wykonała taniec z szarfą, natomiast Kiryl wyrecytował wiersz ukraińskiego wieszcza. Uczniowie z klasy I technikum żywienia Iwan, Karina, Ania i Dominik przygotowali dla gości ukraińskie potrawy. Była też okazja do zadawania pytań i krótkich rozmów. Ukraińscy uczniowie przygotowali także prezentację o swoich miejscowościach, z których pochodzą. Pokazaliśmy także wirtualny spacer po naszej szkole. Oczywiście minister Ryszard Bartosik, jako absolwent naszej szkoły zna ją doskonale ale dla naszego drugiego znamienitego gościa z Kuratorium Oświaty w Poznaniu Pani Aleksandry Kuź – było to nowe, bardzo pozytywne doświadczenie. W tym miłym popołudniowym spotkaniu wziął też udział Wójt Gmina Turek Karol Mikołajczyk, przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Kolenda oraz dyrektorzy sąsiednich placówek Pani Anita Jesiołowska Rygas z Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Kaczkach Średnich, oraz Pani Lidia Trzepacz z Dom Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich. Na zakończenie spotkania nasi ukraińscy uczniowie przekazali naszym gościom podarunki i poprosili ministra Ryszard Bartosik o przekazanie stosownego prezentu dla ministra Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Pan Starosta Dariusz Kałużny i Pani Dyrektor Elżbieta Karwacka zaprezentowali gościom projekt stadionu lekkoatletycznego, który został zgłoszony do programu Polski Ład. Starosta Turecki powiedział, że wszystko na to wskazuje, iż ta inwestycja, najpóźniej za dwa lata zostanie zrealizowana. Dziękujemy wszystkim gościom i zapraszamy ponownie.

Galeria

Skip to content