ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH

29 kwietnia uroczystym apelem pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów.
Był to wyjątkowy dzień dla uczniów, którzy zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.
Pani Dyrektor Elżbieta Karwacka skierowała do młodzieży życzenia sukcesów i dobrych wyników na maturze oraz powodzenia w dalszym życiu. Do podziękowań i życzeń składanych na ręce dyrekcji, nauczycieli, a także uczniów dołączyli się również zaproszeni goście. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Proboszcz Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich – Ksiądz Paweł Zalewski, Starosta Powiatu Tureckiego – Pan Dariusz Kałużny, Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Arkadiusz Przybyła, Naczelnik Wydziału Edukacji – Pan Sławomir Kosobudzki, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Turku nadinspektor Roman Frątczak, Wójt Gminy Świnice Warckie – Pani Sylwia Bartczak, Wójt Gminy Goszczanów – Pan Krzysztof Andrzejewski, Zastępca Wójta Gminy Kawęczyn – Pani Elżbieta Tomczak, Zastępca Burmistrza Miasta Dobra – Pan Przemysław Tomczak, Sekretarz Gminy Przykona – Pani Ewa Dygas, Sekretarz Gminy Brudzew – Pan Tomasz Józefowicz, Kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy Turek – Pan Michał Mękarski, Przedstawiciel Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Szkoły – Pan Bogdan Rosicki, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Małgorzata Marszałek, Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców – Pan Marcin Bugała.
Klasy młodsze pożegnały swoich kolegów programem słowno-muzycznym. W rozrywkę włączając nić namysłu nad dojrzałością, nad życiem. W części artystycznej wykorzystano fragmenty poezji, a także piosenki w wykonaniu uczniów. Program przywołał miłe sercu uczniów wspomnienia, skłaniając do indywidualnej refleksji. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.
Ponadto zostały wręczone nagrody za osiągnięcia sportowe oraz za działania na rzecz szkoły. Rodzice zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów, którzy pozostaną jeszcze z nami podczas egzaminów maturalnych.
Życzymy powodzenia!

Galeria

Skip to content