Poznaj Polskę – Śladami historii techniki i motoryzacji

Poznaj Polskę – Śladami historii techniki i motoryzacji

Poznaj Polskę – Śladami historii techniki i motoryzacji

25 maja 2022 r. młodzież ZSR CKP w Kaczkach Średnich uczestniczyła w wycieczce szkolnej śladami historii techniki i motoryzacji. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Życia w PRL. Uczniowie kl. 2 TPS, 1 RAK, 3TRB oraz 1PŻ dowiedzieli się jak działała ówczesna propaganda, jak wyglądały mieszkania, sklepy oraz pierwszy małolitrażowy samochód osobowy – fiat 126p. Zapoznali się też z charakteryzującymi minioną epokę pojęciami np. cinkciarz, kolejka, kartki, dewizy.
Główny cel wycieczki stanowiło natomiast Muzeum Techniki i Motoryzacji w Otrębusach. Eksponaty tam zgromadzone zachwyciły nie tylko fanów automobilizmu. Kolekcja kilkudziesięciu perełek motoryzacji i tysiące innych sprzętów minionych epok wywarły ogromne wrażenie na zwiedzających. Niezapomnianych przeżyć dostarczyła uczestnikom wyjazdu lekcja muzealna, którą przeprowadził specjalne dla naszych uczniów Patryk Mikiciuk – dziennikarz motoryzacyjny znany m.in. z programów „Legendy PRL-u”, „Klasyka Patryka Mikiciuka” czy „Automaniak”, emitowanych przez TVN Turbo. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i ogrom przekazanej wiedzy.
Na koniec zaplanowano dla uczestników wycieczki zwiedzanie kompleksu pałacowo-ogrodowego w Nieborowie.
Warto także wspomnieć, iż wycieczka została dofinansowana z programu „Poznaj Polskę” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Galeria

Skip to content