Zamkowe zakątki Dolnego Śląska

Zamkowe zakątki Dolnego Śląska

Zamkowe zakątki Dolnego Śląska

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od tajemniczych, mrocznych podziemi Zamku Książ. Po nich mogliśmy podziwiać piękne barokowe wnętrza, bogato zdobione ściany, dzieła sztuki malarskiej czy architektonicznej. Dopełnieniem całości była bardzo interesująca lekcja muzealna, która pozwoliła nam poznać fascynującą historię samego obiektu jak i jego wielu właścicieli, w tym rodzinę Hochbergów i nazistowską paramilitarną organizację „Todt”.
Niezwykle urokliwym miejscem okazał się także XIII. wieczny Zamek w Bolkowie. Z samego zamku niewiele zostało (w znacznej części są to ruiny), ale widoki rozpościerające się z zachowanej baszty zapierają dech w piersiach.
Bez wątpienia dolnośląskie zamki, klimat i otaczająca je przyroda dostarczyły naszym uczniom wielu niezapomnianych chwil.
Projekt zrealizowano dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z programu MEN „Poznaj Polskę”.

Galeria

Skip to content