Poznaj Polskę – Wieliczka, Kraków, Zakopane, Oświęcim

Poznaj Polskę – Wieliczka, Kraków, Zakopane, Oświęcim

Poznaj Polskę – Wieliczka, Kraków, Zakopane, Oświęcim

Uczniowie z Technikum Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich uczestniczyli w trzydniowej wycieczce (od 08.11 do 10.11 2022 r.), gdzie zwiedzili m.in. takie miejsca jak:

  • Kopalnia soli „Wieliczka”
  • Kraków Zamek Królewski na Wawelu,
  • Kraków – historyczny zespół miasta,
  • Muzeum Narodowe w Krakowie. Sukiennice,
  • Muzeum Armii Krajowej im Fildolfa Nila w Krakowie,
  • Zakopane,
  • Muzeum tatrzańskie im Tytysa Chałubińskiego w Zakopanym
  • Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady, Oświęcim

 

Uczniowie dzięki programowi „Poznaj Polskę’’ poszerzyli wiedzę w zakresie  dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz osiągnięć polskiej nauki. W pierwszym dniu zaczęliśmy od zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie w wśród solnych dzieł sztuki mogliśmy poznać pracę dawnych górników ich zwyczaje i trudy codziennej pracy. Następnie przyjechaliśmy do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, w którym przewodnik z wielką pasją opowiadał o polskich bohaterach walczących o wyzwolenie ojczyzny. Kolejnym punktem naszej wycieczki było piękne miasto Kraków, w którym zwiedziliśmy m.in. Zamek Królewski, zabytkową bramę,  część starego muru, Sukiennice i Kościół Mariacki. Zwiedzanie zakończyliśmy przy pomniku smoka wawelskiego. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się w wśród pięknej panoramy Tatr. Zwiedzaliśmy Gubałówkę, Muzeum tatrzańskie im Tytusa Chałubińskiego,  Zakopane ze swoją sławną ulicą Krupówki, gdzie mogliśmy skosztować regionalnych wyrobów i podziwiać piękno otaczających gór. W ostatnim dniu zwiedzaliśmy   Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady w Oświęcimiu. Przewodnik w tym miejscu opowiadał o losach ludzi skazanych na zagładę, o miejscach tortur i śmierci milionów ofiar, a także o codziennym ich zmaganiu o życie.

Galeria

Skip to content