Nowe kwalifikacje zawodowe uczniów ZSR CKP w Kaczkach Średnich

Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich dążą do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych, które pomogą im wejść na rynek pracy. Uczestniczą w szkoleniach i kursach dzięki którym poszerzają swoje kompetencje zawodowe i uzyskują realną szansę zatrudnienia. 24 lutego 2023 roku odbyło się wręczenie zaświadczeń kwalifikacyjnych i certyfikatów potwierdzających zdobyte uprawnienia. Nowe kwalifikacje i umiejętności uczniowie zdobyli uczestnicząc w kursach prowadzonych przez współpracującą ze szkołą firmą Pro Kurs. Zgodnie z założeniami projektu ,,Projekt pierwsza praca”  zrealizowano następujące kursy :

– kurs operatora wózków podnośnikowych;

– kurs operatora wózków unoszących, platformowych, ciągnikowych i pchających;

– kurs operatora wózków podnośnikowych;

– kurs wymiany butli z paliwami LPG;

– kurs ładowarek teleskopowych;

– kurs magazynier.

Dodatkowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe to jedne z wielu działań realizowanych w ZSR w Kaczkach Średnich. W nadchodzących miesiącach uczniowie będą uczestniczyć w kolejnych kursach, a uzyskane uprawnienia zwiększą ich szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy w różnych sektorach gospodarki.