Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy

Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy

Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy

Od 13 marca rozpoczął się cykl spotkań doradców zawodowych Powiatowego Urzędu Pracy w Turku z uczniami kl. IV którzy za kilka tygodni kończą naukę w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Młodzież kształcąca się na kierunku technik pojazdów samochodowych poznała aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy oraz formy wsparcia, które może udzielić PUP osobom poszukującym zatrudnienie oraz rozpoczynającym swoją pierwszą pracę zawodową. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jakie są wymagania pracodawców i oczekiwania pracowników. Doradcy zawodowi omówili formy aktywizacji zawodowej, ofertę szkoleniową, kompetencje które doceniają pracodawcy, a także możliwości uzyskania dotacji na prowadzenie własnej działalności gospodarczej.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu wykazując zainteresowanie poruszonymi zagadnieniami, chętnie uczestniczyli w dyskusji. W przyszłym tygodniu pozostałe klasy odwiedzą Powiatowy Urząd Pracy w Turku.

Galeria

Skip to content