Maturzyści z Kaczek na Jasnej Górze

Maturzyści z Kaczek na Jasnej Górze

Maturzyści z Kaczek na Jasnej Górze

W minionym tygodniu wśród ponad 850 młodych ludzi z diecezji włocławskiej modlących się na Jasnej Górze byli także uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Tegoroczna pielgrzymka maturzystów odbywała się w dniach 21-22 marca, pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
Gościem specjalnym tegorocznego spotkania jest ks. Adam Kłonowski, prezbiter diecezji włocławskiej, student UKSW. Młodzież maturalna z Kaczek Średnich brała udział w konferencji, w której ks. Kłonowski ukazał Kościół, który jest wspólnotą żywą, budowaną przez każdego ochrzczonego człowieka. Duchowny zachęcił młodych, by myśląc o Kościele nie skupiali się na tym co zewnętrzne, na ludziach, ale na Jezusie Chrystusie. Prosił też, by następujący po konferencji czas adoracji Najświętszego Sakramentu wykorzystali na refleksję nad własną relacją z Bogiem.
Po adoracji, połączonej z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty, maturzyści uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Najważniejszym momentem pielgrzymki była Msza św. w bazylice jasnogórskiej, której przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, a koncelebrowali prezbiterzy przybyli z młodzieżą na Jasną Górę.
W homilii ks. Adam, kontynuując i rozwijając myśli poruszone podczas konferencji, wyjaśniał młodym, że oni tworzą Kościół i jego obraz zależy od każdego człowieka. – Kiedy zastanawiasz się jaki jest Kościół, spójrz na swoje zdjęcie (wcześniej prosił, by zebrani wyjęli telefony i zrobili sobie selfie). Niezależnie od tego jak wyglądasz, tworzysz Kościół i jesteś bogactwem Kościoła; bo nie ważny jest wygląd zewnętrzny, ale dusza człowieka – mówił homilista, zachęcając młodych, by zatroszczyli się o swoje relacje z Bogiem i podjeli pracę nad sobą także w wymiarze duchowym.
Zachęcił też słuchaczy, by niezależnie od tego jaką życiową drogę wybiorą, zawsze byli blisko Jezusa.
Trwałą pamiątką pielgrzymki są dziesiątki różańca, którą otrzymał każdy uczestnik spotkania maturzystów na Jasnej Górze.

Galeria

Skip to content