Uroczyste ślubowanie klas mundurowych

Uroczyste ślubowanie klas mundurowych

Uroczyste ślubowanie klas mundurowych

29 marca 2023r. w ZSR CKP w Kaczkach Średnich uczniowie klas pierwszych mundurowych, o profilu bezpieczeństwo publiczne i bezpieczeństwo pożarowe oraz z Liceum Ogólnokształcącego Oddziału Przygotowania Wojskowego, przystąpili do ślubowania. Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kaczkach. Ksiądz proboszcz, w nawiązaniu do czytania z dnia, podkreślił jak ważne w życiu ojczyzny i narodu jest poświęcenie, które dla zakładających mundur jest cechą rozpoznawczą, nie tylko wtedy, gdy się go nosi. Po Mszy Świętej na placu szkolnym odbyło się ślubowanie uczniów. Zwieńczeniem uroczystości była akademia w auli szkolnej, która podkreśliła rolę polskiego żołnierza, w budowaniu suwerenności i tożsamości Polski. Uczczono w ten sposób żołnierzy wyklętych, o których historia milczała przez wiele lat.
Piękny koncert uczniów, połączony ze wspomnieniami o losach żołnierzy niezłomnych, przypomniał, jak na przestrzeni lat kształtowała się walka o wolną ojczyznę i demokrację.

Prowadzenie: Bartek Nawrocki, Natalia Pietrzak, Wiktoria Kubiak.
Orkiestra: Natalia Pacześna, Joachim Kaźmierczak, Dominik Kaźmierczak, Kamil Korycki.
Wokaliści: Dominik Okoński, Paulina Antas, Wiktoria Krawczyk, Iga Kurasik.
Zespół taneczny – uczniowie klas I, nie tylko mundurowych.
Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie tego doniosłego wydarzenia:
p. Iwona Rosiak, p. Janusz Nowinowski, p. Bogdan Kaczorowski, p. Błażej. Walkowski i Lucjan Włodarczyk.

Dziękujemy również wszystkim zaproszonym gościom, w szczególności ppłk. Adamowi Nawrockiemu z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Koninie, panu wicestaroście Władysławowi Karskiemu, wójtowi gminy Turek – Karolowi Mikołajczykowi, ppłk. Danielowi Kubasowi ze 124 Batalionu Lekkiej Piechoty w Śremie reprezentującemu także dowódcę 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, płk. Grzegorzowi Kopczykowi z Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, panu Jackowi Musiałowi z Konińskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego, panu insp. Romanowi Frątczakowi z Komendy Powiatowej Policji w Turku, bryg. Krzysztofowi Kubieli z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Turku, ppłk. Marcinowi Markiewiczowi z 9 Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, mjr. Andrzejowi Truskowskiemu ze Stowarzyszenia DWS, pani dyr. Kindze Sadowskiej z Filii Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Sieradzu
oraz panu naczelnikowi Sławomirowi Kosobudzkiemu, który jako były dyrektor naszej szkoły zainicjował, w ramach innowacji pedagogicznej – tradycję klas mundurowych w naszej szkole. Dziękujemy też wszystkim innym osobom, obecnym na ślubowaniu, a przede wszystkim licznie zebranym rodzinom naszych kadetów.
Po zakończeniu uroczystości, goście i rodzice, mieli okazję wypróbować możliwości naszej wirtualnej strzelnicy.

Więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/zsrkaczki/posts/pfbid0HqgXeSVcqv5i7Khkm5URdju3bSsfVTdWd4HfwVuCuaxobRK5ibN3STEBqt9XCPiVl

Galeria

Skip to content