Uczniowie OPW z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na obowiązkowym szkoleniu w ramach realizacji programu Przygotowania Wojskowego

Uczniowie OPW z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na obowiązkowym szkoleniu w ramach realizacji programu Przygotowania Wojskowego

Uczniowie OPW z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na obowiązkowym szkoleniu w ramach realizacji programu Przygotowania Wojskowego

dniu 26.04.2023 r. uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego wraz z wychowawcą p. Moniką Gomółką i nauczycielem – żołnierzem 9 ŁBOT st. chor. szt. Januszem Nowinowskim uczestniczyli w zajęciach z taktyki i szkolenia strzeleckiego. Tematem zajęć m.in. było: „Przygotowanie żołnierza do działania na polu walki – techniki pokonywania terenu i przeszkód terenowych” oraz „Zasady strzelania z broni strzeleckiej”.

Miejscem zajęć był Rezerwat Przyrody „Bieniszew” koło Konina. Bardzo intensywne szkolenie prowadzone było przez ppor. Artura Krzyżanowskiego wraz z instruktorami z 12WBOT w trzech grupach, w których nasi uczniowie mogli korzystać z doświadczeń uczniów konińskiego „Kopernika”. Na koniec zajęć posililiśmy się kiełbaską z ogniska, które sami musieliśmy rozpalić przy pomocy krzesiwa. To był kolejny wspaniały dzień w naszej szkole.

Galeria

Skip to content