Bitwa na drobiowe smaki

Bitwa na drobiowe smaki

Bitwa na drobiowe smaki

To już kolejny raz kiedy uczniowie ZSR CKP w Kaczkach Średnich wzięli udział w konkursie „Bitwa na drobiowe smaki ”. Była to 3 edycja prestiżowego konkursu kulinarnego. 30-31 października w Centrum Smaki Kariery w Warszawie odbył się etap regionalny dla województwa Wielkopolskiego. Przewodniczącym jury był ceniony szef kuchni Łukasz Konik, a naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Ivan Dudenchuk (3 PŻ) oraz Kamil Grajczyk (2 TŻ). W pierwszy dzień konkursu celem drużyn było przygotowanie zupy oraz dania głównego z drobiem. Nasi uczniowie zaserwowali krem szpinakowo-cytrynowy z kurczakiem oraz serduszka drobiowe z soczewicą, warzywami i pianką paprykową. Przygotowane dania uzyskało wysokie noty od Jury, co pozwoliło przejść do części finałowej. Uczniowie znaleźli się w najlepszej szóstce z Wielkopolski! W kolejnym dniu konkursu czekało ich nie lada wyzwanie. Zadaniem było wykreowanie dania z obowiązkowych składników (żołądka drobiowego, skrzydełka, udka, jarmużu, kaszy jaglanej, podgrzybka, sera z niebieską pleśnią). Ivan i Kamil poradzili sobie z tym świetnie, przygotowując panierowane żołądki, pieczone skrzydełko w marynacie miodowo-musztardowej, roladkę drobiową z warzywami oraz kaszę z sosem śmietanowo-grzybowym, w towarzystwie chipsa z jarmużu. Udział w konkursie okazał się niesamowitym doświadczeniem oraz możliwością sprawdzenia swoich umiejętności, a także cenną nauką od najlepszych szefów kuchni w Polsce. Jeszcze raz GRATULUJEMY naszym zwycięzcom!           

Galeria

Skip to content