XIV Powiatowa Olimpiada Wiedzy na temat HIV i AIDS

Dnia 05 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się XIV Powiatowa Olimpiada Wiedzy na temat HIV i AIDS dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.
Olimpiada została zorganizowana przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Turku we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Turku.
Działania w ramach Światowego Dnia AIDS mają na celu uświadomienie młodym ludziom, jakie zagrożenie niesie ze sobą wirus HIV i w jaki sposób można zapobiegać zarażeniu, a także udowodnienie osobom chorym, że nie muszą być skazane na odosobnienie, ponieważ przy zachowaniu odpowiednich zasad ostrożności nie stanowią dla innych zagrożenia. Priorytetem w zakresie walki z epidemią HIV/AIDS jest zapobieganie zakażeniom HIV poprzez edukację społeczeństwa.
Spotkanie w ZST w Turku zakończyła prelekcja na temat HIV i AIDS przeprowadzona przez panią Katarzynę Wysocką dyrektor PSSE w Turku.
Po prelekcji nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród, którego dokonał Starosta Turecki Dariusz Kałużny, wraz z dyrektor ZST w Turku – Anetą Kurzawą oraz dyrektor PSSE w Turku – Katarzyną Wysocką.
Naszą szkołę w powyżej olimpiadzie reprezentowało czworo uczniów: Klaudia Szulc 1 TR, Oliwia Niewiadomska i Franciszek Pakuła 1 SpW oraz Hubert Sobieraj 1 TP, który zdobył II miejsce.
Wszystkim uczniom biorącym udział w olimpiadzie serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.