Skład Rady Wychowawczej internatu:

Pietruszewska Ilona
Krawczyk Elżbieta
Marczyński Jakub
Mikołajczyk Marzena
Szymańska Renata

Regulamin internatu

Do pobrania na końcu strony

Informacje

Internat jest integralną częścią szkoły, organizującą życie młodzieży mieszkającej z daleka od domu. W naszej placówce zatrudniona jest 8 osobowa kadra pedagogiczna. Personel pomocniczy to kucharki, sprzątaczki i pracownicy zajmujący się drobnymi naprawami.

W roku szkolnym 2019/20 na 80 miejsc jakimi dysponujemy do internatu przyszło 51 wychowanków z przydziałem do 2 grup wychowawczych:
I gr. – 20 dziewcząt
II gr. – 31 chłopców.
Młodzież zakwaterowana jest po 2 lub 3 osoby. Maksymalny miesięczny koszt pobytu w internacie to  260 zł (przy pełnym miesiącu) z czego 240 zł – to wysokość całodziennego wyżywienia (4 posiłki) oraz tzw. opłata na internat 20 zł. W ostatnich latach we wszystkich pokojach mieszkalnych przeprowadzono kapitalny remont. Na zewnątrz budynku ocieplono ściany i dach oraz zmieniono elewacje. W ostatnim czasie wyremontowano łazienkę chłopców i dziewcząt oraz częściowo toalety.
Wychowankowie mają do swojej dyspozycji:
  • darmowy internet Wi-Fi
  • 2 świetlice telewizyjne, bilard, piłkarzyki, x-box
  • salę fitness, tenis stołowy
  • studio nagrań
  • studio wirtualnej edukacji
  • pokoje nauki,
  • stołówkę.
Przy internacie działa szkolny tor kartingowy, na którym uczniowie w czasie zajęć w czasie wolnym mogą ćwiczyć technikę jazdy gokartem.
Do dyspozycji jest także pokój gospodarczy z aneksem kuchennym wyposażonym w kuchnię indukcyjną, mikrofalówkę, toster oraz podstawowe sprzęty kuchenne..
W trakcie wyborów wyłaniana jest Młodzieżowa Rada Internatu. W skład zarządu wchodzą:

– przewodniczący Samorządu Internatu,
– grupowa dziewcząt,
– grupowy chłopców.

Systematycznie prowadzone zajęcia wychowawcze to jedna z form spędzania czasu wolnego. Czas wolny w internacie to okres dnia, który pozostaje do wyłącznej dyspozycji wychowanka – a więc nie jest zajęty nauką własną, czynnościami organizacyjno-porządkowymi; posiłkami.
W ramach rozwijania zainteresowań młodzież uczęszcza na zajęcia sportowe, które odbywają się w szkolnej sali gimnastycznej lub na przylegającym do sali boisku sportowym „Orlik”. Młodzież uczy się również pływać korzystając z miejskiego basenu w Turku czy wyjazdów na „termy” w pobliskim Uniejowie.
Było coś dla ciała, a teraz coś dla ducha. Przy czynnym współudziale MRI organizujemy corocznie wiele imprez kulturalnych m.in.:
  • ogniska integracyjne, karaoke, dyskoteki,
  • uroczystą wieczerzę wigilijną, dzień chłopca, dzień kobiet, „otrzęsiny” klas pierwszych itp.

Co roku bierzemy udział w Turniejach Burs i  Internatów na terenie całego subregionu konińskiego, które dają naszej młodzieży możliwość wykazania się umiejętnościami sportowymi i intelektualnymi. Ponadto corocznie przeprowadzamy konkurs pod hasłem: ,,Mój pokój w Bożonarodzeniowej szacie” oraz wiele…wiele innych ciekawych przedsięwzięć.
Zapraszamy do nas

Pliki do pobrania

REGULAMIN INTERNATU PRZY ZESPOLE SZKÓŁ ROLNICZYCH CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W KACZKACH ŚREDNICH

KWESTIONARIUSZ - w sprawie przyznania miejsca w internacie w roku szkolnym